♥AhOjKy LiDiČkY vÍtEjTe..PlS kOpČeTe Se ZdRoJeM♥


!!OBĚDNEJ SI DESIGN U MÍHO SB NICI..THUBarack Obama v Praze!

5. dubna 2009 v 18:05 |  ♥Novinky♥

BARACK OBAMA V PRAZE!
Dnes na Hradčanském náměstí vystoupil americký prezident Barack Obama
prezident vystoupil až po desáté hodině...jeho manželce Michelle to moc slušelo
"Jsem pyšný, že tu stojím s vámi v centru tohoto úžasného města ve středu Evropy. A abych parafrázoval jednoho ze svých předchůdců, jsem pyšný na to, že jsem přivedl Michelle Obamovou do Prahy," parafrázoval Obama na úvod Johna F. Kennedyho.

V úvodu si získal i tisíce lidí, kteří přišli na Hradčanské náměstí, když prohlásil, že se naučil oceňovat český smyl pro humor. A připomenul hned i historické vazby USA a Československa.

"Za mnou vidíte sochu hrdiny českého národa Masaryka. V roce 1918, poté, co Amerika podpořila nezávislost Československa, Masaryk hovořil v Chicagu hovořil k davu 100 00 lidí," řekl Obama a ocenil, že i jeho projev si přišly poslechnout desetitisíce lidí. Zmínil i vztah Masaryka a amerického prezidenta Wilsona.

Ocenil také magii a význam české metropole: "Po více než tisíc let byla Praha vždy výjimečná, za časů míru i války, viděli jste jak říše vznikají a padají, zažili jsem revoluce ve vědě i v umění," řekla hlava Spojených států a Prahu označila za "zlaté město, které je mladé i starobylé".
Ocenil taktéž význam událostí z nedávné historie, které napomohly pádu železné opony.

Mě se přednes moc líbíl sem ráda, že Barack Obama přijel do Prahy a tady je pár fotek:
Americký prezident Barack Obama při projevu na Hradčanském náměstí v Praze.

Manželé Obamovi zdraví tisíce lidí na Hradčanském náměstí.Americký prezident Barack Obama (vlevo) se na summitu EU-USA v Kongresovém centru v Praze setkal s bývalým českým prezidentem Václavem Havlem.
Premiér ČR Mirek Topolánek (vpravo) přivítal v Kongresovém centru v Praze prezidenta USA Baracka Obamu na summitu EU - USA.Prezident USA Barack Obama s manželkou Michelle na Pražském hradě s prezidentem ČR Václavem Klausem a jeho chotí LiviíNápisem NO STAR WARS (Žádné Hvězdné války) na nahé kůži chtějí odpůrci umístění amerického radaru protestovat na Hradčanském náměstí.---Odpůrci radaru
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké bys chtěla mít povolání?

Doktorka 25.8% (8)
Modelka 12.9% (4)
Zpěvačka 9.7% (3)
Herečka 9.7% (3)
Učitelka 3.2% (1)
Modní návrhářka 19.4% (6)
Prodavačka 0% (0)
Letuška 12.9% (4)
Tanečnice 6.5% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama